E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
07:23
15:24
wschód:
zachód:
12:10
20:05
imieniny: Grzegorza i Zdzisława
Poniedziałek
28 listopada 2022
TAK
NIE
Numer 3/2020
Spis treści
Ostatnio dodane w galerii
Autor:
Aktualności
poprzednia ... 5 6 7 8 9 10 [10] następna
OK
Ptaki Polski - Wyniki konkursu „Ptaki w obiektywie" ( II )
Wyniki konkursu „Ptaki w obiektywie" ( II )
Na drugą edycję naszego konkursu wpłynęło 199 zdjęć i zestawów od 43 autorów. Wyrównany poziom prac sprawił, że Redakcja długo ważyła i konsultowała decyzję - tu chcę podziękować Kolegom Fotografom, którzy zechcieli spojrzeć na plon naszego konkursu i wyrazić swoją opinię (Panowie, namieszaliście.... Dziękuję!).
więcej...
Ptaki Polski - Wyniki konkursu „Ptaki w obiektywie" ( I )
Wyniki konkursu „Ptaki w obiektywie" ( I )
Pierwsza edycja konkursu już za nami. Wpłynęła nań blisko setka zdjęć. Zważywszy na to, że termin składania prac był dosyć krótki można stwierdzić, że konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem.
więcej...
Ptaki Polski - Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer kwartalnika „Ptaki Polski"
Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer kwartalnika „Ptaki Polski"
Uwaga, że ptaki są najłatwiejszą do zauważenia, barwną i głośną, a przez to najczęściej obserwowaną grupą zwierząt byłaby truizmem. Z punktu widzenie wydawcy najistotniejszą zapewne sprawą jest to, w jaki sposób przekłada się owa dostępność obiektu obserwacji na liczbę obserwatorów. Wiadomo, że w Europie miliony osób spędzają wolny czas na poznawaniu ptaków, odwiedzaniu ptasich miejsc, zaliczaniu nowych gatunków, a także biorą udział w działaniach na rzecz ochrony ptaków (w sposób czynny oraz wspierając finansowo projekty ochroniarskie). Właśnie liczebność towarzystw ornitologicznych sprawia, że miłośnicy ptaków są siłą, której opinia brana jest pod uwagę w decyzjach gospodarczych i politycznych. Są ponadto mocną grupą czytelniczą, będąca w stanie przyjąć nawet wyspecjalizowaną ofertę wydawniczą.
więcej...
poprzednia ... 5 6 7 8 9 10 [10] następna
OK
Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019