E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
07:28
16:09
wschód:
zachód:
09:57
23:54
imieniny: Jana i Przybysława
Piątek
27 stycznia 2023
TAK
NIE
Drapieżca doskonały
Gdzie: PP 4/2012 str. 22
Autor: Bogusław Kotlarz
Dział: Obserwacje
Potężne szpony, mocne nogi, duże oczy, duży, hakowaty dziób, zwinność, prędkość sięgająca 160 km/h - to cechy charakteryzujące tego drapieżnika. Gdy dodamy, że jest największym i najsilniejszym europejskim orłem, wiemy wówczas, że chodzi o orła przedniego Aquila chrysaetos. Należy do rodziny jastrzębiowatych (Accipitridae), pierwszy człon jego nazwy - Aquila - oznacza po prostu orła, natomiast drugi - chrysaetos - pochodzi z języka greckiego od słów chrysos - złoto, oraz aietos - orzeł i oznacza "złotego orła".

Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019