E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
07:28
16:09
wschód:
zachód:
09:57
23:54
imieniny: Jana i Przybysława
Piątek
27 stycznia 2023
TAK
NIE
Łabędź czarny Cygnus atratus
Gdzie: PP 3/2012 str. 8
Autor: Marek Stajszczyk
Dział: Obserwacje
Moja przygoda z "łabędziem-negatywem" zaczęła się w Anglii - wolno żyjące ptaki miałem możliwość obserwować z Ireneuszem Dobruckim w styczniu 2006 r. na peryferiach Royal Tunbridge Wells, w hrabstwie Kent. Styczeń był tu - jak zwykle - łagodny i dwa niepłochliwe łabędzie czarne odpoczywały na rozległym trawniku przy stawie w parku Dunorlan. Widok był niesamowity - oto para wielkich australijskich ptaków wygrzewała się w słońcu, a obok niej przebywały nasze, "swojskie" gatunki: bernikla białolica, gęgawa, kaczka krzyżówka, łyska i mewa śmieszka.

Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019