E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
07:10
17:31
wschód:
zachód:
19:09
10:47
imieniny: Łukasza i Juliana
Piątek
18 października 2019
TAK
NIE
Obserwacje rzadkich gatunków - Stwierdzenia lato-jesień 2012
Gdzie: PP 3/2012 str. 4
Autor: Zbigniew Kajzer
Dział: Obserwacje rzadkich gatunków
Tym razem podsumowanie obserwacji rzadkich gatunków ptaków obejmuje okres migracji jesiennej od początku sierpnia do końca listopada 2012. Do najciekawszych stwierdzeń odnotowanych w tym czasie należały: obserwacje bernikli czarnej na wybrzeżu zachodnim i sterniczki w Wielkopolsce, stwierdzenie ścierwnika w Małopolsce i sokoła skalnego na Opolszczyźnie, zaskakujące wykrycie dwóch strepetów na Lubelszczyźnie, aż trzy stwierdzenia kulona oraz świergotka szponiastego, a także schwytanie modraczka na wybrzeżu. Odnotowano także bezprecedensowy nalot mewy trójpalczastej, a także rekordowe naloty kurhannika, biegusa arktycznego i orlicy.

Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES" 2012