E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
07:28
16:09
wschód:
zachód:
09:57
23:54
imieniny: Jana i Przybysława
Piątek
27 stycznia 2023
TAK
NIE
Wystarczy tylko spojrzeć w niebo
Gdzie: PP 4/2012 str. 4
Autor: Dawid Kilon, Gerard Bela, Piotr Rydzkowski, Stowarzyszenie Drapolicz
Dział: Obserwacje
Jest tylko jedno miejsce w kraju, gdzie w ciągu kilku godzin można zaobserwować ponad 1500 krogulców, 2500 myszołowów, 130 błotniaków zbożowych, 60 kobuzów czy 20 sokołów wędrownych. To Mierzeja Wiślana, czyli prawdziwa mekka ornitologów, gdzie każdy zdoła zobaczyć, jak niebo zamienia się w ptasią autostradę. Dlaczego tak się dzieje? Otóż ptaki lecące z rozległych obszarów trafiają na zwężające się pasmo lądu otoczone wodami Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Dzięki temu obserwujemy je tu w ogromnych zagęszczeniach. Jesienią miliony ptaków podróżują na zimowiska do południowej i zachodniej Europy, a nawet Afryki. Wiosną wracają tędy na lęgowiska położone także aż na Syberii.

Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019